طراحی سایت

قالب وبلاگ

کتابداری و اطلاع رسانی علوم پزشکی همدان

طراحی سایت


کتابداری و اطلاع رسانی علوم پزشکی همدان
 
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۰ توسط ح. ن

Jawetz__Melnick____Adelberg_s_Medical_Microbiology__24th_Ed

 

این کتاب الکترونیکی لاتین با فرمت  Microsoft Compiled HTML Help که به طور کلی به ان فایل help می گویند ، اکثر کتاب های الکترونی با این فرمت ساخته می شوند . این فایل با پسوند .chm کاربردهای زیادی دارد و طرز استفاده از ان اسان است ، این پسوند اختصار Compiled HTML Help  است این فرمت به وسیله شرکت مایکروسافت در سال 1997 توسعه و انتشار یافت. در اول با انتشار ویندوز 98 معرفی شد ، هم اکنون از طریق ویندوز 7، xp  و... پشتیبانی می شود.

ابزارهای نرم افزاری زیادی وجود دارد که می توانیم بوسیله ان فایل های کمکی chm را به عنوان صفحه های HTML ببینیم.

این کتاب به عنوان رفرنس میکروب شناسی بسیاری از رشته های پزشکی و پیراپزشکی معرفی شده است و در رشته های علوم ازمایشگاهی و ازمایشگاه بیش ترین استفاده را دارد. اهداف ویرایش بیست و چهارم از این کتاب که از ویرایش اول ان که در دسامبر 1954 منتشر شده است مشتق می شود ، فراهم کردن اختصار ، دقت ، و ارائه یک ویرایش روز امد از میکروب شناسی پزشکی است که اهمیت ویژه ای در زمینه عفونت های بالینی و شیمی درمانی داد.

نسخه فعلی نشان دهنده پیشرفت های قابل ملاحضه در علوم و دانش میکروب شناسی است که مربوط به به میکروب ها و مکانیسم های مولکولی بیماری های میکروبی ، همچنین توسعه ازمایشگاه پیشرفته و  فناوری های تشخیصی است.

توالی DNA  بسیاری از میکروارگانیسم های بیماری زا انسانی شناخته شده است. دراین ویرایش و در ویرایش های اینده، تغییرات پرمعنی برپایه ارتقاء درک مطالعه توالی و مکانیسم های مولکولی بیماری وجود خواهد داشت. ویرایش 24 شامل چندین فصل است که به طور کامل اصلاح شده است و یک بهبود وسیع از وضعیت دانش فعلی است.

کارن سی کارل، پرفسور دانشگاه پزشکی جانز هاپکینز به عنوان نویسنده فصل هایی که قبلا توسط دکتر بروکس نوشته شده بود ، مشارکت داشته است.

ناشر این کتاب شرکت MC Graw-hill در ایالت متحده امریکا است که در سال 2007 ان را منتشر کرده است ویراستاران این ویرایش جئوبروکس ، کارن کارول، و جانت بوتل است این کتاب شامل 48 فصل است که فصل اول آن بنیان و اساس میکروبشناسی ، علم میکروبشناسی، قوانین و قواعد میکروب شناسی ، ویروس ها ، انگل ها و... و همچنین منابع و ماخذ اصلی و مقالات استفاده شده شرح داده شده است.و فصل های بعدی آن مطالب اصلی مربوط به میکروب شناسی شرح داده شده است، این کتاب امکان جستجوی کلمه به کلمه را داراست و می توان مطالب ان را چاپ کرد ، ان را کپی کرد، فونت مطالب را تغییر داد.

این کتاب دارای جداول ، تصاویر واضح و اشکال و ساختارهای شیمیایی است که اکثر ان ها رنگی واضح است. در اخر هر فصل منابع مورد استفاده فصل اورده شده است. در برخی از فصل های ان یک لغت نامه دایره المعارف مانند وجود دارد که اطلاعات مشکل و تخصصی را توضیح داده است هر فصل یک مقدمه مربوط به خود دارد.


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مدير وبلاگ : حامد ندري